ULUSLARARASI PROJE EĞİTİM VE GENÇLİK MERKEZİ

UPEGEM  GÖNÜLLÜ HİZMETLER DERNEĞİ  İZMİR TEMSİLCİLİĞİ


2022 Kamp Kayıtları 1 Ekİm'DE Açılıyor

Normalleşme sürecinde hızla dolmakta olan kotalar için acele et

Herkese GÖre Bİr kamp Var!

Binlerce Kamp Seçeneği İçinden Motivasyonuna Uygun Olanı Seç!..

U P E G E M

ULUSLARARASI GÖNÜLLÜ ÇALIŞMA KAMPLARI

Değişik ülke ve kültürlerden gelen gönüllülerin kamu yararına projelerde, günde ortalama 5-6 saat gönüllü çalışarak, bunun karşılığında konaklama ve yemek için herhangi bir ücret ödemeden kaldıkları kamplardır. Kamp ortalama 2 ya da 3 hafta sürer.Her yıl dünya genelinde 100’ü aşkın ülkede yaklaşık 3000 gönüllü çalışma kampı düzenlenmektedir. Kamplar genellikle 1 Mayıs – 31 Ekim tarihleri arasında yapılmaktaysa da, kış aylarında da az sayıda da olsa kamp yapılmaktadır.Tüm kamp grupları uluslararasıdır. Her grupta, aynı ülkeden 1-2 kişi bulunur. Her grubun sorumlu olarak kampçılık deneyimi olan bir kamp lideri vardır. Kamplarda ortak dil İngilizce olmakla birlikte, yalnızca gidilen ülkenin dilinin konuşulduğu özel kamplar da vardır. Katılımcı sayısı 15-20 kişidir.


 
ÇALIŞMA SÜRESİ

 Kamplarda 5 ya da 6 gün, günde 5-6 saat çalışılır, genellikle haftada 1, bazen 2 gün boştur. Boş zamanlar, ev sahibi kuruluşun düzenleyeceği çevre gezileri, sanatsal ve kültürel etkinliklerle doldurulacağı gibi kampçı kendi isteğine göre de değerlendirebilir. Ayrıca kamptan sonra da kendi giderlerini karşılayarak gezebilir.


 
KONAKLAMA  

Kamp koşullarına göre öğrenci yurtları, kampçılara ayrılmış bir ev, çadır, konuk evi, okul yurtları, spor merkezleri, hostel, çiftlik olabilir. (Konaklama için genellikle uyku tulumu gerekmektedir.)


 
YEMEK

Yemekler ya hazır olarak sunulur ya da kampçılar tarafından nöbetleşe yapılır. Böylece her gün farklı bir ülkenin yemeğini tatma şansı yakalanır.


ULAŞIM

 Kampa herkes kendi ülkesinden ve kendi başına gider. Bir kampa yerleştirilen kampçı ya kamp yerine nasıl gideceği hakkında ayrıntılı bilgi yollanır. Yollanan bilgilerde verilen buluşma noktasında kamp lideri kampçıları karşılar.


 
GÜVENLİK

 Gönüllü Hizmetler Derneğinin işbirliği yaptığı kuruluşlar kendi ülkelerinde yalnızca gençlik değişim programları ve Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları ile uğraşan yetkin ve saygın kuruluşlardır. Her kampta ev sahibi kuruluşun görevlendirdiği deneyimli bir kamp lideri bulunur. 18’den küçük kampçılar ailelerinin ve kamp liderinin izni olmadan kamp yerinden tek başlarına ayrılamazlar.

ÇALIŞMALARIN KAPSAMI

 Uluslararası Gönüllü Çalışma Kamplarında yapılan işler genellikle ustalık gerektirmeyen, herkesin yapabileceği türden, beden gücüyle yapılan işlerdir.

Kamplar iş türlerine göre 3 gruptur :
Bedensel Çalışma Kampları
Çevre düzenleme ve koruma, ağaç dikimi ve orman içi çalışmalar, arkeoloji, restorasyon, bakım, onarım, çiftliklerde çalışma, festival düzenleme, sahil temizliği, vb.
Kültür, Sanat ve Özel İlgi Kampları
Fotoğraf, sinema, tiyatro, müzik, el sanatları, dans, grafik, WEB tasarımı, maket uçak yapımı, vb.
Sosyal İçerikli Çalışma Kampları
Yaşlılara bakım, engellilere yardım, çocuk kamplarında gözetmenlik, evsizler, mülteciler ya da sokak çocuklarıyla çalışmalar, vb.

KAYIT ÜCRETLERİ

31 Aralık    2021 tarihine kadar01 Ocak 2022 tarihinden sonra
Ön Kayıt 1,000.00 TL1,000.00 TL
Kesin Kayıt1,250.00 TL1,450.00 TL
Toplam 2,250.00 TL2,450.00 TL

İndirimli kayıttan yararlanmak için 31 Aralık 2021 tarihine kadar tüm kayıt ücretlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Kayıtlarımız 1 Ekim’de açılmaktadır. Bu dönemde kayıt olursanız kayıt ücretini Şubat ayı sonuna kadar 2 taksitte ödeyebilirsiniz. 2. taksidi 31 Aralık 2021 tarihine kadar indirimli ödeyebileceğinizi hatırlatırız. 1 Mart’tan sonra kayıt olmanız durumunda tüm ücreti bir kerede ödemeniz gerekir. Kamplarda yer kaldığı sürece tüm yıl boyu kayıt almaktayız.

İNDİRİMLİ ÖDEMELER

Çok Kamp İndirimi

İki ya da daha fazla kampa katılmak isteyen kampçılar hem kayıt ücretlerinde ÖZEL İNDİRİM’den yararlanabilecekleri gibi, hem de yalnızca 1 kez yol parası ödeyerek daha uzun süre yurt dışında kalacak, değişik arkadaş gruplarıyla tanışacak, yabancı dilini daha fazla geliştirme olanağı bulacak. Ayrıca daha az kayıt ücreti ve tek kaparo ödeyeceklerdir:

YENİ KAMPÇI31 Aralık 2021 tarihine kadar01 Ocak 2022 tarihinden sonra
1 Kamp 2,250.00 TL2,450.00 TL
Sonraki Her Kamp2,000.00 TL2,200.00 TL
2 Kamp Toplamı4,250.00 TL4,650.00 TL

İndirimli kayıttan yararlanmak için 31 Aralık 2021 tarihine kadar tüm kayıt ücretlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Eski Kampçı İndirimi

Geçen yıllarda GENÇTUR veya Gönüllü Hizmetler Derneği aracılığı ile yurtiçinde ya da dışında bir gençlik kampına ya da bir başka GENÇTUR veya Gönüllü Hizmetler Derneği etkinliğine katılmış kampçılara da özel Gönüllü Hizmetler Derneği indirimi uyguluyoruz. Eski kampçılar bir ya da daha fazla kampa kayıt olduklarında kayıt ücretlerini aşağıdaki çizelgedeki gibi ödeyeceklerdir:

ESKİ KAMPÇIKAYIT ÜCRETİ
31 Aralık 2021 tarihine kadar01 Ocak 2022 tarihinden sonra
Her Bir Kamp2,000.00 TL2,200.00 TL
İndirimli kayıttan yararlanmak için 31 Aralık 2021 tarihine kadar tüm kayıt ücretlerinin tamamlanması gerekmektedir.

                                 Aile İndirimi

Aynı aileden 2 kişinin (kardeş, anne, baba, çocuk) aynı yıl içinde birer kampa kayıt olması durumunda 2.kişinin toplam kayıt ücreti yukarıda belirtilen TL. değerindeki 2,250 TL’dir. Her ikisinin de aynı yıl içinde birden fazla kamplara katılması durumunda Çok Kamp İndirimi uygulanır. Anne ya da babasıyla uluslararası gönüllü çalışma kamplarına katılan 12 yaş altı çocuklardan yalnızca 500 TL kayıt ücreti alınır.
Aile kamplarına katılacak gönüllülerin ödeyecekleri ücretleri Aile Kampları kısmında görebilirsiniz.
YURT DIŞI KAMP GİDERLERİ

Gönüllü Hizmetler Derneği’ne ödenecek bedel dışındakiler kendi harcamanız olacaktır. Kamplarda gönüllü çalışmanızın karşılığı olarak konaklama ve yemeğiniz ücretsiz olarak kamp süresince karşılanacaktır.
Tüm giderleri kolayca görebilmeniz için, aşağıdaki listeyi oluşturduk :

KAMP GİDERLERİ 

PASAPORT

(1 Yıllık)  332.10 TL Harç bedeli + 180.00 TL defter bedeli.
(2 yıllık)  542.20 TL Harç bedeli + 180.00 TL defter bedeli. 25 yaşına kadar öğrenciler harç bedeli ödemeden yalnızca defter bedeli ödeyerek pasaport alabilirler. Kamplar için alınacak pasaportun geçerlilik süresi kamptan dönüş tarihinden sonra en az 3 ay daha uzun olmalıdır. Pasaport harç ve defter bedel fiyatları hakkında güncel bilgileri https://www.nvi.gov.tr/pasaport adresinden edinebilirsiniz.

  VİZE

  0 – 120 EURO (Ülkesine ve süresine göre)
Yol gideri: 100 – 500 EURO (kullanılan taşıt türüne, bilet alınan tarihe ve gidilen ülkenin uzaklığına göre değişir.) Yeşil pasaport olması durumunda Schengen üye ülkelerinde vizeye ihtiyacınız olmadığından, kampınız belli olur olmaz uçak biletinizi daha ucuz alabilirsiniz.

 Zorunlu Seyahat Sigortası : 15 – 30 EURO (Süresine ve kapsamına göre değişebilir

Yurt dışı çıkış harcı: 50 TL.

Yanınıza alacağınız cep harçlığı size bağlıdır.


Not: 18 yaş altı kamplarındaki özel koşullar nedeniyle kamp yerine varışta yurt dışındaki kampçı kuruluşa ödenecek bir ek ücret (extra fee) vardır. Bu ücret kampın düzenlendiği ülkenin ve kampın koşullarına göre 50 – 600 Euro arasında değişmektedir. Gidilecek kampta ne kadar ücret olduğunu kamp seçme aşamasında görebilirsiniz.


Kamplara Göz Atmak İçin  Aşağıdaki  linke tıklayınız

                              Kamp Arama Motoru


KAYIT İŞLEMLERİ

Kayıt işlemlerini başlatmak için iletişim kısmındaki formu doldurabilir, info@upegem.org, serkancimenli@upegem.org mail adreslerimize mail atabilir veya direk 05412463654 telefon numarasından bizi arayabilirsiniz.  


Kamp Kayıt Ücreti Yatırma Hesap Adresi

Kevser Çimenli UPEGEM

Garanti Bankası Kıbrıs Şehitleri Şubesi 713 / 6634212

IBAN TR04 0006 2000 7130 0006 6342 12


Kamp kayıt ücreti yatırıldıktan sonra E-posta hesabınıza

Online kayit formu ve ayrıntılı kamp secim dosyası gönderilecektir. 

Not: Kamp kayıt bedeli yatırılırken adınızı ve soyadınızı dekont üzerindeki açıklama kısmana yazmayı unutmayınız


Foto Galeri

Gittim, Gördüm, Gezdim Öğrendim . .

Yola Çıkmaya Hazırmısın?
Tematik Kamplar Seferihisar Doğanbey
Kamplar Kültür Çeşitliliğinin Buluşma Noktasıdır.
Kamplar Yaşayarak Öğrenme Fırsatı Sunar

upegem.org

Kıbrıs şehitleri Caddesi Alsancak Konak İZMİR

HARİTADA AÇ